Нікелювання

Нікелеві покриття мають високу корозійну стійкість та хороші механічні властивості - твердість, міцність. Нікель є одним із найважливіших магнітних матеріалів із мінімальним коефіцієнтом теплового розширення. Ці властивості забезпечують широке застосування процесу нікелювання в багатьох галузях промисловості.

Нікелювання застосовують як захисно-декоративне покриття з метою захисту виробів від корозії в атмосферних умовах і лужних середовищах. На повітрі при звичайній температурі на поверхні нікелю утворюється тонка пасивна плівка, що зупиняє процес подальшого окислення. Зовнішній вигляд покриття від появи на його поверхні тонкої окисної плівки не змінюється. Нікелеве покриття має дрібнокристалічну структуру і прекрасно піддається поліруванню. Завдяки цьому нікелеві покриття застосовують досить широко для фінішної обробки виробів в різних галузях промисловості: у виробництві автомобілів, велосипедів, приладів, медичних інструментів і товарів широкого вжитку.

Нікелеві покриття мають високу корозійну стійкість, твердість і неповторні декоративні характеристики. Блиск нікелевих покриттів схожий на аналогічний блиск хромових покриттів.

Нікелеві покриття наносять майже на всі чорні та кольорові метали.

Використання нікелю як самостійного покриття

У декоративних цілях.Нікелеві покриття володіють хорошим дзеркальним блиском і майже не тьмяніють на повітрі. Покриття добре переносять експлуатацію в атмосферних умовах завдяки високій корозійної стійкості. Часто нікелем покривають декоративні вироби, огорожі, обладнання та інструмент.
У технічних цілях. Для захисту від корозії електричних контактів або механізмів, які експлуатують у вологому середовищі.

Як заміна хромуванню. У багатьох випадках можлива заміна хромових покриттів на нікелеві через технологічні складнощі нанесення хрому на вироби зі складною геометрією поверхні. Якщо властивості покриття і режим нанесення обрані правильно, різниця в ресурсі виробів з покриттям може бути майже непомітною.

Використання нікелю в поєднанні з іншими гальванопокриттями

При нанесенні багатошарових захисно-декоративних покриттів. Як правило, у поєднанні з міддю і хромом та іншими металами як проміжного шару для підвищення блиску хромового покриття.