Декоративне хромування

Хромування є одним із найпопулярніших видів гальванічних покриттів. Його застосовують для захисту від корозії, зносу і декоративного оздоблення поверхні виробів.

Хромові покриття мають високий коефіцієнт відбивання світла, що поступається лише срібним, високу хімічну стійкість та твердість. Тому декоративне хромування, попри відносно високу вартість, є популярним фактично у всіх галузях промисловості.

Незважаючи на високу хімічну стійкість хромових покриттів, вони володіють високою пористістю і без підшару (додаткового безпористого шару з іншого металу, як правило - нікелю) не забезпечують надійного захисту металу основи від корозії, тому що в гальванопари залізо-хром залізо є анодом. Це часто видно під час корозії декоративних деталей автомобілів і мотоциклів: покриття ніби відшаровується зсередини. Це відбувається через руйнування металу під покриттям.

Тому в тих випадках, коли разом із підвищеною зносостійкістю виріб повинен мати також і захист від корозії, хромові покриття осаджують на попередньо нанесені шари міді товщиною 10-30 мкм і нікелю 10-15 мкм. Таке тришарове покриття може прослужити кілька десятків років. Нанесений на поверхню блискучих мідних і нікелевих покриттів хром, незважаючи на малу товщину шару, значно підвищує їх корозійну стійкість і додає поверхні виробів благородний блискучий зовнішній вигляд.